Profiweld

INVENTORY

9.01.2017

Při svařování na stavbách nastává zásadní problém. „Kam s ním“.

INVERTORY

Při svařování na stavbách nastává zásadní problém. „Kam s ním“. Rozvod elektřiny se většinou řeší jedním „antoníčkem“ (rozvodná skříň elektrického proudu). Jelikož se do rozvodné skříně připojí všichni pracovníci na stavbě, dochází k podpětí anebo naopak k přepětí. Obojí může být pro váš invertor „smrtelně“ nebezpečné. Proti přepětí jsou některé invertory chráněny pojistkou. Například řada invertorů KITin českého výrobce Kühtreiber. Tyto invertory jsou určeny pro svařování při použití prodlužovacího kabelu o maximální délce 20m při průřezu vodičů 2,5mm2. Proti podpětí však žádnou ochranu nemají.

Při podpětí můžeme použít invertory řady FÉNIX od stejného výrobce. Jedná se o podpěťové invertory. Zdroje jsou zkonstruovány pomocí energeticky úsporné invertorové mikroprocesorové technologie nejvyšší úrovně s využitím planárního transformátoru. Vykazují vynikající výsledky a to jak při běžném provozu, tak při použití na elektrocentrálách a dlouhých prodlužovacích kabelech. Ideální charakteristika oblouku zaručuje jejich výbornou stabilitu i v případě kolísavého napětí v síti nebo při použití dlouhých síťových přívodů (až do délky 200 m). Do stejné kategorie patří invertory s technologií PFC. (Power factor correction). Takový invertor je zkonstruován pomocí energeticko-úsporné invertorové mikroprocesorové PFC technologie nejvyšší úrovně s využitím planárního transformátoru, která moduluje vstupní proud tak, aby měl téměř ideální sinusový průběh, což zajišťuje až 92 % účinnost stroje. Technologie PFC zajišťuje stabilní svařovací proces při kolísavém napětí v el. síti a to i při použití dlouhých prodlužovacích kabelů a při využití elektrocentrály, aniž by byl zjevný jakýkoliv rozdíl na oblouku. Stroj je schopen pracovat již od 90V v el. síti. Invertor vybavený PFC je schopen při stejném jištění ze sítě získat oproti běžným svařovacím strojům až o 40 % větší výkon (např. tam, kde běžný stroj vyhazuje jištění při 150 A, invertor s PFC svařuje bez problémů proudem 200 A). Zdroj disponuje funkcí pro omezení výstupního proudu, díky které lze se zdrojem pracovat i při slabém jištění v síti. Takový invertor je přímo předurčen pro použití na elektrocentrálách, dlouhých prodlužovacích kabelech a při použití na slabých jističích.

Dalším řešením tohoto problému je technologie umožňující použití invertoru připojeného k baterii německé společnosti LORCH. Vysoce výkonná technologie akumulátorů umožňuje vyvařit až 28 elektrod (ø 2,5 mm) na jedno nabití akumulátoru. Tím odpadá problém s přepětím či podpětím. Invertor lze napájet i ze sítě při použití prodlužovacího kabelu o maximální délce 30m při průřezu vodičů 2,5mm2. Invertory MicorStick odolávají pádu z výšky až 80cm. Invertory MicorStick jsou vybaveny technologií MICOR, ta působí jako turbodmychadlo u aut: z minimálního prostoru získává maximum výkonu. Jakmile se proud působením vnějších vlivů sníží, aktivuje MicorStick znatelně větší rezervy napětí a kolísání sítě suverénně vyrovnává. Dokonce i při nestabilních a slabých sítích s rozsahem kolísání – 40% až +15% ještě MicorStick absolutně spolehlivě svařuje. Výsledkem je perfektní svařování elektrodou také při náročném svařování CEL elektrodami.

Všechny invertory by měli být vybaveny funkcemi HOT-START (umožňuje snadnější zapálení obalené elektrody), ARC-FORCE (zajišťuje stabilitu oblouku), ANTI STICK (zabraňuje přilepení obalené elektrody).

Řešení je jednoduché a je jen na vás pro jaké řešení se rozhodnete.

Akce

Samozatmívací kukly

6.09.2017

Když se rozhodneme pro dráhu svářeče čeká nás těžké rozhodnutí. Musíme si vybrat, jakou kuklu budeme používat. Ještě stále je mnoho svářečů používajících klasickou kuklu.

více »

Stroje KOWAX

13.04.2017

Vynikající svařovací vlastnosti, nízká hmotnost, extrémně kompaktní rozměry, spolehlivost.

více »

INVENTORY

9.01.2017

Při svařování na stavbách nastává zásadní problém. „Kam s ním“.

více »
Aktuality
EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.